Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Decembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Povesti spuse in intuneric

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MaR¥u$
Membru
Membru

Reputatie : 15
Data de inscriere : 06/03/2016
Varsta : 21

MesajSubiect: Povesti spuse in intuneric   16/6/2016, 4:07 pm

1.Pata roșie

Într-o noapte, o domnişoară stătea în patul ei, un păianjen i-a apărut pe faţă şi a început să se târască. S-a oprit timp de câteva minute, pe obrazul stâng, apoi şi-a continuat drumul. Când fata s-a trezit în dimineaţa următoare şi s-a uitat în oglindă, a observat o pată roşie pe obraz.

-Ce-i asta ? A întrebat-o pe mama ei.
-Se pare că este o muşcătură de paianjen, spuse mama. Va dispărea, pur şi simplu nu atinge zona.
După ceva timp, buba s-a mărit şi s-a înroşit şi mai tare
-Uită-te puţin, spuse fata. Este din ce în ce mai mare.
-Chestia asta se întâmplă uneori, spuse mama. Nu îţi fă griji.
În câteva zile, locul muşcăturii a devenit şi mai neplăcut
-Serios ?, spuse fata. Mă doare foarte tare şi arăt ca o vrăjitoare.
-Vom face o vizită doctorului, spuse mama. Trebuie să fie o infecţie.
Dar doctorul nu a putut să o vadă pe fată până a doua zi. În noaptea aceea, ea a decis să facă o baie relaxantă. În timp ce s-a expus apei calde, buba a explodat dintr-o dată. Un roi de păianjeni mici au ieşit şi i-au acoperit toată faţa.

Sus In jos
Any si Dali
Administrator
Administrator

Reputatie : 16
Data de inscriere : 03/11/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   24/6/2016, 9:45 pm

Îmi încalc propriile reguli dacă scriu doar "x.X"? Pentru că x.X Oribil. Săraca fată. Dar păianjenii s-au înecat, nu? Adică ea făcea baie. Cine ştie. Kill them with fire! x.x
Sus In jos
http://spectrul-realitatii.forumslife.com
Smokye
Membru
Membru

Reputatie : 11
Data de inscriere : 11/01/2016

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   25/6/2016, 12:36 pm

ce scarboasa e povestea asta, mai ales ca urasc paianjenii
Sad Sad

Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   7/7/2016, 1:00 pm

2. Farurile

O femeie conducea pe un drum pustiu, în spatele ei a observat o pereche de faruri care se apropiau destul de repede. Atunci când masina s-a apropiat, ea şi-a dat seama că urma să o depăşească.

Automobilul mergea alături de ea, dar apoi şoferul a virat brusc înapoi în spatele maşinii. Ea a început să devină stresată şi nu a scăpat din vedere maşina ciudată.
El s-a apropiat foarte tare de bara de protecţie din spate şi a început să semnalizeze. Farurile s-au oprit pentru un moment, dar apoi s-au aprins din nou şi maşina s-a apropiat şi mai tare. A urmat-o, foarte îndeaproape, la curbe strânse sau peste dealuri, el a tot oprit şi a aprins farurile.
Femeia speriată s-a străduit să ţină ochii pe drum şi a încercat să ignore maşina din spatele ei. în cele din urmă, ea a ieşit de pe drumul pustiu, dar maşina a continuat să o urmărească, farurile clipind din nou şi din nou.

Femeia îngrozită a scos telefonul mobil şi a apelat la 112. Atunci când operatorul a răspuns, femeia a ţipat.
-O maşină mă urmăreşte! Nu reuşesc să scap.
Femeia a dat adresa şi în câteva minute a văzut o maşină de poliţie în depărtare. A răsuflat uşurată în timp ce a parcat pe o alee mică, însă dintr-o dată, maşina ciudată s-a oprit fix în spatele ei şi a început să aprindă şi să stingă farurile ca un maniac.
Maşina de poliţie s-a oprit pe peluza din faţa femeii, iar doi ofiţeri au ieşit cu armele la vedere. Ei au scos omul din maşină şi l-au forţat să stea cu faţa în jos pe gazon. Apoi i-au pus cătuşele în timp ce ţipa.
-Este cineva în maşina ei! Este cineva în maşina ei!
Cei doi poliţişti au îndreptat armele spre direcţia femeii şi au tras. Ea a ţipat, dar când s-a întors, a văzut corpul sângeros a unui bărbat pe scaunul din spate. Lângă el se afla un cuţit de bucătărie. Poliţia a făcut percheziţii şi au găsit o bandă adezivă, o bucată de pânză, şi o pereche de cătuşe întinse pe jos.

Femeia şi-a dat seama că bărbatul din maşina ciudată a încercat să o salveze. Când poliţia l-a eliberat, a explicat situaţia. Acesta s-a apropiat de maşina ei şi a văzut un om suspicios în locul din spate, la o privire mai atentă acesta ţinea un cuţit în mâna. Se ridicase în spatele ei că să acţioneze. Nebunul era pe cale să o înjunghie, băiatul din maşina ciudată s-a jucat tot timpul cu farurile că să-l distragă pe ucigaş, când vedea farurile se ghemuia înapoi la loc.

Sus In jos
Smokye
Membru
Membru

Reputatie : 11
Data de inscriere : 11/01/2016

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   7/7/2016, 10:19 pm

next please
mi se pare ca s-a terminat prea brusc

Membru
Membru

Reputatie : 4
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 16

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   13/8/2016, 12:08 pm

Am citit poveștile astea și nu am lăsat comentariu. Wattttt , dc. Mă rog. Mie una mi-o plăcut. Mai fă. :3

Membru
Membru

Reputatie : 9
Data de inscriere : 20/02/2016
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   16/8/2016, 12:55 pm

Bune povesti, imi era dor de acest gen... Mai scrie cateva.
Sus In jos
Un Dihor
Membru
Membru

Reputatie : 2
Data de inscriere : 30/08/2016

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   30/8/2016, 3:59 pm

Ok.Deci prima poveste am mai auzit-o dar sub altă variantă,dar totuși mi-a plăcut și varianta ta Very Happy
Iar a dou-a poveste chiar a fost destul de creepy,si mi s-a intâmplat ceva ciudat cât o citeam,mi s-a mișcat mausul singur și a dat și scroll singur,dar mă rog nu contează,important este că poveștile au fost foarte reușite,deci te rog fă-o si pe a trei-a. Very Happy

CA ȘI ÎN JOC MĂ POT AȘTEPTA LA ORICE.
ȘI ÎNAINTE,ȘI DUPĂ APOCALIPSĂ.
Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

Reputatie : 12

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   10/11/2016, 5:35 pm

Amândouă sunt interesante şi reuşite, scrise exact cum trebuie. Aştept şi o a treia poveste aici.

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
MaR¥u$
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   12/11/2016, 8:14 pm

3. 3 dorinte

Un bărbat în vârstă stătea singur pe un drum întunecat. Nu era sigur în ce direcţie să meargă, uitase unde trebuia să ajungă. De asemenea, nu îşi putea aminti cine este.

Se aşeză puţin că să-şi odihnească picioarele, dintr-o dată i-a apărut în faţă o femeie cam de vârstă lui, avea pielea albă, părul foarte neîngrijit şi un nas strâmb.

Ea îi zâmbi şi apoi spuse, "Îţi voi îndeplini a 3 a dorinţă, care este ?"
-A treia dorinţă ? Omul era derutat. Cum pot fi trei dorinţe dacă nu am avut-o pe prima şi a doua ?
-Ai avut deja două dorinţe, spuse bătrâna, însă a doua dorinţa a fost să revină totul la normal, adică înainte de a se fi îndeplinit prima dorinţă. De aceea nu îţi aminteşti nimic, acum totul este ca la început. Mai ai o singură dorinţă.
-Bine, spuse el ezitând, eu nu cred în astfel de lucruri, dar nu fac nici un  rău dacă încerc. Aş vrea să ştiu cine sunt.

-Amuzant, spuse femeia în timp ce îsi facea datoria, asta a fost prima ta dorinţă, apoi a disparut.

Sus In jos
jess Peters
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/11/2016
Varsta : 14

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   13/11/2016, 5:27 pm

Damn toate sunt atat de creepy si interesante. gj bro
Very Happy tongue
Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   15/11/2016, 8:15 am

Ca întotdeauna, ceva reușit. Nu am ce comenta. Succes în continuare!

Sus In jos
MaR¥u$
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   16/11/2016, 12:46 pm

4. La fel de rece ca noaptea

31 Octombrie 2008, îmi doresc din tot sufletul să pot schimba cumva toate evenimentele oribile descrise în minutele următoare, această relatare nu este pentru cei slabi de inimă şi te avertizez, odată ce ai auzit despre asta, el va veni după tine. Că să poţi înţelege mai bine despre ce vorbesc, o să povestesc ce s-a întâmplat în urmă cu două săptămâni.
Era o zi normală, eu şi cu prietenii mei stăteam pe afară în apropierea unei benzinării, toţi ţipam şi ne amuzam cu excepţia lui Paul, acesta era foarte tăcut. El a devenit aşa după ce l-am provocat să se ducă într-o pădure bântuită, nimeni dintre noi nu credea în paranormal, am considerat că va fi distractiv. Greşit. El s-a ridicat şi s-a dus la prietena lui, Laura, să-i spună ceva, nu ne-am dat seama despre ce vorbeau, ea a început să plângă şi apoi a plecat. Când l-am întrebat ce s-a întâmplat, el doar a dat din cap. Mă gândeam că e o despărţire sau ceva, însă ea mi-a spus că el nu a zis nimic, asta era problema de când l-am provocat să se ducă în acea pădure. Parcă fiecare picătură de viaţă se scurse din corpul lui, ea se îngrijora că Paul va încerca să se sinucidă. O teamă imensă s-a răspândit printre noi.
-Stai cu el în seara asta, probabil se va simţi mai bine alături de tine.
Ne-am dus să-l lăsăm acasă, părinţii lui erau plecaţi pe durata weekend-ului şi fratele lui se mutase recent. Am hotărât să plec, crezând că are nevoie să se elibere de stres, totuşi mi-am lăsat nr de telefon în caz că se întâmplă ceva. În acea noapte m-am pus pe canapea uitându-mă la nişte filme vechi, puţin mai târziu s-a auzit soneria telefonului meu, imediat l-am luat să văd cine este. Numărul îi aparţinea lui Laura, de ce m-ar suna la 1 noaptea ? Mă speriasem puţin.
-Alo ? 
-Ştiu care este problema, ca să poţi înţelege trebuie să te duci în pădure. Spuse ea pe un ton foarte lent.
-Poftim ? Despre ce tot vorbeşti ?
-Întoarce-te aici şi aruncă o privire în pod, vei avea parte de nişte răspunsuri la întrebările tale.
Am aruncat telefonul şi m-am îndreptat cât de repede am putut spre casa lui Paul. Foarte şocant ceea ce am văzut, în colţ se afla cadavrul lui îngheţat, prietena lui era în pat, fusese măcelărită în zona stomacului. Îmi luase doar 5 minute să ajug până aici, temperatura corpului ei mi-a sugerat că asta nu se întâmplase cu mult timp înainte să-i las acasă. Pe podea se afla un mesaj scris cu sânge: Trebuie să ni te alături, vino în pădure şi vei afla absolut totul.
Nu mai voiam nimic, eram prea tulburat, nici măcar nu am putut să dorm. Dimineaţă m-am pregătit de şcoală, nu mi-a venit să cred când l-am văzut pe Paul alături de Laura, stând şi privind fără să facă altceva, feţele lor erau palide. Mi se părea că aceştia vin mai aproape, când au ajuns nu prea departe de mine, am remarcat ceva ciudat, ochii lor aveau culoarea complet neagră, şi se simţea că dacă te uiţi la ei prea mult te ia ameţeala.
Am înghiţit în sec, o perioadă m-am cazat la un motel, de atunci am văzut la ştiri că corpurile lor au fost găsite, nu s-a desluşit cauza morţii. Tot ce au descoperit este că Laura a murit în aceleaşi condiţii ca Paul, cât a stat cu el. Ceilalţi doi prieteni ai mei, Sabina şi Sorin, au fost găsiţi în pădure. Sabina avea fiecare os rupt, tot ce au găsit lângă ei era un rucsac plin de sânge. S-a presupus că i-au atacat nişte lupi, dar eu ştiu mai bine. Toţi am auzit de spiritele care bântuie pădurea, dar niciodată nu am crezut în ele. Atunci când l-am trimis pe Paul, am deranjat acel tărâm sacru neatins de secole. Acum vă mai spun ceva, simt o prezenţa rece care mă urmăreşte la fiecare pas, în locul tău aş fi foarte precaut, nu igonora avertismentele, pleacă înainte să te găsească.

Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   16/11/2016, 8:06 pm

Interesantă idee. Îmi place și cum ai dezvoltat. Aștept următoarea poveste, succes în continuare!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Povesti spuse in intuneric   

Sus In jos

Povesti spuse in intuneric
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza scurte-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons