Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Metro 2033

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Un Dihor
Membru
Membru

Reputatie : 2
Data de inscriere : 30/08/2016

MesajSubiect: Metro 2033   31/8/2016, 10:23 am

Ok deci știu că toată lumea v-ați săturat de povești cu apocalipsă,dar hai să încerc și eu ceva poate o să vă placă.

-Prolog-

Eu sunt Artyom Natzalhui.Soldat în trupele de hunteri ale metroului din Moscova.Nu sunt prea multe de zis despre mine în momentul acesta căci...nu o să vă placă..Așa că hai să vă povestesc de cele 3 zile negre în care am suferit enorm....

Era o zi toridă de vară,unde de afară se audea ciripitul păsărilor,din bucătărie se putea simți mirosul de varză al mamei mele..Era excepțională.

Eu mă jucam împreună cu tatăl meu fifa 17.Mereu ne certam unul cu altul că celălalt e bai bun ca celălalt..Înțelegeți ce vreau să spun..Și cum mereu îl băteam pe tatăl meu la fifa 17 și el după un meci greu de fifa 17 îmi recomada să mergem în bucătărie să mâncăm mâncarea excepțională făcută de mama mea.Întradevăr era excepțională.După ce ne-am săturat ne-am dus în sufragerie să mai jucăm o runda de fifa 17,când dintr-o dată jocul se inchise și pe ecran apăreau Știrile BBC Moscova.

Eram destul de surprins și mă întrebam de ce întrerup iar jocul nostru de fifa 17 doar nu e ceva important.Mereu când se întrerupe dă porcări ca și Un om mușcat de un țânțar mutant, sau chestii dastea retardate.

Mi-am zis în gând să ascult,poate o fi ceva important.Așa că iau telecomanda și dau televizorul mai tare.

-Știri de ultimă ora-

Cei din Ukraina au zis că dacă Președintele Vladimir Putin nu le dă o sumă în valoare de 1.000.000.000$ în trei zile vor lansa bomba atomică cea mai puternică din lume în Rusia.

Vladimir Putin a declarat că nu va face acest lucru niciodată și a refuzat oferta celor de la Ukraina.Vladimir Putin a anunțat că noi trebuie să începem pregătirile pentru apocalipsă.

Ne-a recomandat să ne ascundem în metrou.După cum credeam este din nou o farsă foarte reușită de către cei de la BBC Moscova, așa că eu nu i-am dat importanță,și mi-am continuat jocul de fifa 17 de unul singur fiindcă tata s-a dus să o anunțe pe mama de această știre.

- A - II - a zi-

Mă trezesc brusc aflând că tata a făcut bagajele și a fost pregătit pentru ce este mai rău,o apocalipsă nucleară.Mă ia de mână pe mine și pe mama mea și ne duce la metrou.

Dupa 6 ore de mers prin Moscova prin toată aglomerația, însfârșit am ajuns la metrou, Acolo lumea se înghesuise și formase o coadă imensă.

După 26 de ore de așteptat însfârșit ajunsesem la scările metroului.Când să coborăm apare armata din Moscova și trece în grabă în metrou.Coborâm scările încet când dintr-o dată cerul se face roșu și o racheta se îndreaptă spre centrul Moscovei.Noi am început să ne grăbim spre metrou când în toată aceea grabă mama cade pe scări și își rupe gâtul...O ploaie de lacrimi începu să curgă din ochii mei și eu strig.. MAMĂ TRESEȘTETE!!!TE ROG NU ESTE POSIBIL TE ROGGG..Dar era prea târziu...Am intrat în metrou armata a baricadat toate ușile și ne-am dat înapoi.Am ăncept să coborâm pe scările rulante.Când am ajuns jos în interiorul metroului bomba atinsese pământul.Și o zguduire serioasă avuse loc la impactul cu solul,Din nefericire blocajele celor de la armată rezistaseră foarte puțin ceea ce dusese la împrăstierea aerului contaminat și a radiaților în metrou,ceea ce dusese la decesul a câțiva oameni și dobândirea cancerului.

Capitolul 1 - Tactici de supraviețuire

Și sper că v-a plăcut prima parte din povestea mea
La 2 păreri fac următoarea parte. Very Happy

CA ȘI ÎN JOC MĂ POT AȘTEPTA LA ORICE.
ȘI ÎNAINTE,ȘI DUPĂ APOCALIPSĂ.
Sus In jos
Nicole Turi
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 31/08/2016

MesajSubiect: Re: Metro 2033   2/9/2016, 11:34 pm

02.09.2016 23:34:23 next
Sus In jos
SATAN
Membru
Membru

Reputatie : 4
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 16

MesajSubiect: Re: Metro 2033   3/9/2016, 12:01 pm

Ioi bă , ce imaginație ai , smr =)) Vreau să văd continuarea. Însă ai grijă la greșelile de scriere

Membru
Membru

Reputatie : 2
Data de inscriere : 30/08/2016

MesajSubiect: Re: Metro 2033   3/9/2016, 8:52 pm

Bă deci văd că vă place povestea mea.Deci iată continuarea.

Capitolul 1 - Tactici de supraviețuire

Deci acum știți prin ce suferință am trecut...Dar acum nu este timp de bocit,fiindcă în aceste momente orice îți poate fi inamic..Chiar și prietenii.
  *Grrrr*

Oh doamne..Lurkeri...Trebuie să am grijă..
  În acel moment Artyom încercă să se strecoare cumva printre Lurkeri Dar unul îl mirosise.Acele chestii pot fi letale dacă se strâng în grup.Din fericire pentru Artyom erau doar 3 lurkeri,dar și aceeia puteau fi letali pentru Artyom căci resursa lui de gloanțe consta în 10 gloanțe de shotgun.Deci acel lurker îl mirosise iar sări pe el.Îl mușcase de umâr dar Artyom încercă să tacă pentru nu a atrage mai mult de 3.Căt se strădui să blocheze mușcăturile lui își scoase cuțitul și îl înjunghie în cap.
   Deci așa am ajuns să mor.Omorât într-o apocalipsă,prin metrourile moscovei.Singurele mele speranțe sunt ori ajutoarele ori Tacticile de supraviețuire învățate la școală
   Artyom avea să se confrunte cu o situație foarte grea..Dar noi vom merge în trecutul lui Artyom..

-30 de ani mai devreme-

Artyom rămpsese traumatizat de la aceste întâmplări..zi de zi stătea într-un colț întunecat și plângea nefiind băgat în seamă de nimeni,deoarece toți ceilalti bărbați erau în bar,și beau ca niște porci..Probabil vă întrebați ce făcea tatăl lui.Tatăl lui murise la scurt timp  după moartea mamei sale din cauza cancerului.Artyom avea în gând lucruri negre cum ar fi sinuciderea..La scurt timp după aceste gânduri se decise că se va sinucide.Se duse în bar și ceruse un cuțit.Se duse în locul lui preferat de a plânge și era pe cale de a sinucide când un anunț avea să-i schimbe decizia.

-Atenție! Atenție! Am primit un ordin de la președintele Vladimir Putin cum că trebuie să facem o școală pentru a învăța copii cum să combată mutanții din această apocalipsă.Ne vom mobiliza cât de repede putem.Scuzați-ne de deranj!-

Această veste îl convinge pe Artyom de a nu se sinucide.Acesta poate fi un nou început își zice Artyom.Voi da tot ce pot pentru mama și pentru tatăl meu..

Capitolul 2 - Școala

Scuzați această parte.Știu că a fost foarte scurtă dar în ultimele zile am fost cam abătut și nu am avut inspirație.dar oricum sper să vă placă.

Partea următoare o postez la 2 păreri

CA ȘI ÎN JOC MĂ POT AȘTEPTA LA ORICE.
ȘI ÎNAINTE,ȘI DUPĂ APOCALIPSĂ.
Sus In jos
Alex*
Membru
Membru

Reputatie : 9
Data de inscriere : 20/02/2016
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Metro 2033   4/9/2016, 10:21 am

Ai grijă la repetiții și lasă spațiu după punct sau virgulă.
Mi-a plăcut ideea că ai reântors timpul înnapoi Smile Mi-a plăcut și denumirea capitolului. E destul de bună povestea, succes la capitolul următor.
Sus In jos
AndraC21
Membru
Membru

Reputatie : 1
Data de inscriere : 10/09/2016

MesajSubiect: Re: Metro 2033   10/9/2016, 3:11 pm

E destul de interesanta , mi-a placut. Astept sa vad ce se va intamplain continuare. Next Very Happy
Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

Reputatie : 12
Data de inscriere : 30/12/2015

MesajSubiect: Re: Metro 2033   17/9/2016, 2:17 pm

Ai grijă la modul în care te exprimi, la acţiune şi, mai ales, la greşelile gramaticale, care sunt destul de multe. Corectează de câteva ori înainte de a posta. Ideea îmi place, însă încearcă să o dezvolţi aşa cum trebuie.

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
Nicole Turi
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 31/08/2016

MesajSubiect: Re: Metro 2033   17/9/2016, 5:06 pm

next te rog
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Metro 2033   

Sus In jos

Metro 2033
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons