Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Septembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Vânătorul
17/9/2017, 11:22 am Scris de Thammuz

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

» Legături
21/7/2017, 8:38 pm Scris de Thammuz

» Manga-uri preferate/recomandate
19/7/2017, 10:46 pm Scris de Smokye

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Portofoliu Lucifer
Razbunarea
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Psychopath

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Unicubeu
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/09/2016
Varsta : 18

MesajSubiect: Psychopath   25/9/2016, 9:51 am

Imaginile pline de sânge și moarte se reflectau inevitabil în camera ce-i aparținea o dată Larei. Patul, mobila, până și animăluțele de pluș îi aminteau Lisei de incidentul petrecut în acea cameră cu câteva luni în urmă. Acum era mai mult ca sigur un moment de slăbiciune pentru ea, simțea cum îi fuge podeaua de sub picioare, și amețeala îi revenea din nou. Nu era pregătită să-și amintească din nou, nu acum și probabil nici mâine. 
Cât de neputincioasă putea fi.. 
Amy reuși să o prindă de mână pentru a-i da un punct de sprijin, iar Lisa îi era mai mult decât recunoacătoare că era lângă ea în momente atât de negre ca acelea, se simțea norocoasă că are o prietenă atât de bună ca ea. 
Ordonându-și puțin gândurile, mai privi odată încăperea și în cele din urmă închise ușa camerei cu atenție, apoi ajutată de buna ei prietenă, reuși să ajungă până la canapeaua din living, unde se așeză alene acoperindu-și involuntar chipul cu palmele care deja îi tremurau mai rău ca niciodată.
-Lisa.., reuși să spună. Poate ar fi mai bine să te muți la mine o vreme. Locul ăsta nu te va ajuta să-ți revii, s-au întamplat prea multe, continuă Amy.
-Nu voi rezolva nimic dacă voi pleca de aici. Capul îmi stă numai la ea, îmi apare până și în cele mai oribile coșmaruri. Eu sunt de vină pentru ce a pățit Lara.
-Nu Lisa, nu ai nicio vină. Trebuie să înțelegi asta.., uite, hai mai bine să dormi la mine măcar în seara asta, îi spuse ridicându-se de lângă ea. O să îți mai iei puțin gândul de la asta. 
-Nu.., chiar nu sunt o companie atât de plăcută pentru nimeni. O să vin altă dată.., promit. Acum vreau să rămân puțin singură. 
-Bine atunci.. Sună-mă dacă ai nevoie de ceva, da? Îi spuse în timp ce își luă paltonul alb și telefonul de pe măsuța de sticlă din fața lor. 
-Așa fac. 
Schiță un zâmbet fals și o conduse pe Amy către ușă. Își luă la revedere de la ea, după care se îndreptă spre bucătărie. O cameră micuță, cu pereții acoperiți de faianță gri, și de dulăpioare din lemn de culoare albă. În mijlocul bucătăriei se afla o masă mare, rotundă, înconjurată de patru scaune. Își luă din frigider o doză de energizant și se așeză pe scaunul de lângă fereastra pe care o deschise larg. 
Mintea ei era plină de aceleași imagini. Stătuse aproape trei săptămâni internată în spital, din cauza rănilor provocate de "gorilele" care i-au spart casa și care i-au ucis sora. După care s-a retras la casa parinților ei, pentru a se mai pune cât de cât pe picioare.
Acum se gândea că la fel de bine ar fi putut muri și ea, dacă nu venea Bill, paznicul blocului, împreună cu poliția care au rezolvat într-un fel cazul. Dar ce conta că acei nenorociți au ajuns în închisoare? Oricum ar fi ieșit de acolo peste zece sau mai mulți ani, însă sora sa.. Ea nu mai avea să se întoarcă niciodată, și probabil ăsta era cel mai dureros lucru la care se putea gândi acum. Își dorea să se răzbune. O, da.. Asta ar fi ajutat-o să își revină complet, asta ar fi ajutat-o să creadă că și sora ei s-ar fi putut "odihni în pace". 
Oftă puternic și mai luă o înghițitură din băutura ei acidulată. Era obosită, se gândea prostește. Cum ar fi putut să fie ea în stare să ia viața unui om? Era prea slabă de înger să facă așa ceva, oricât de mult și-ar fi dorit să le plătească cu aceași monedă. Nu se simțea în stare să facă așa ceva. Deși nu era o idee exclusă întru totul. 
Într-un final se ridică de la masă, și decise că ar mai arunca o privire în camera surorii sale.
Era aproape ora cinci după-amiaza, și aflându-se la mijlocul lunii ianuarie întunericul punea deja stăpânire pe oraș, și asta îi atrase atenția într-un fel. Ieși din bucătărie și se opri în living, de unde privea cu atenție vitrina bibliotecii pline cu cărți, în care erau diferite poze cu ele două, parc-ar fi fost în transă, mintea îi zbârnâia, și își reamintea totul de parcă ar fi fost secvențele unui film de acțiune. Trecuse atâta timp și ea tot nu reușea să accepte ce s-a întâmplat. 
Își iubise mult sora, chiar foarte mult. Încă de când se mutase la ea era în culmea fericirii. Se obișnuise cu serile de sâmbătă când se uitau la filme, cu mesele pregătite împreună, dar cel mai mult.., cu simpla ei companie.
Străbătu tot livingul și ajunse din nou în fața ușii care o despărțea de o amintire oribilă. O deschise încet, dar asta mai mult de teamă, știa că doar frica și tristețea o pot cuprinde în acea încăpere. 
Suspină încet și pătruse în interiorul camerei, care era o adevărată simfonie în bej. Covor bej, mobilă bej, până și tapetul de pe pereți, care conținea multiple cerculețe de diferite mărimi avea fundalul bej. Zâmbi pentru o clipă, i se părea că e pentru prima dată când examina cu adevărat ceva detaliu cu detaliu. 
Ce-i drept, nu petrecuse mult timp în acea cameră, și de când se mutase Lara cu ea, îi lăsă privilegiul de a-și decora camera așa cum își dorea ea, însă niciodată nu o văzuse la fel ca acum, probabil pentru că niciodată nu era atentă la amănunte. 
Se plimbă preț de câteva secunde pe lângă mobilă, admirând fiecare obiect ce-i aparținuse odată surorii ei, și-și amintea zâmbind de clipele frumoase pe care le avusese cu ea. Printre toate cărțile pe care le avea, observă și o cutie neagră care îi atrase atenția, era decorată cu sclipici auriu, și avea chiar pe capac scris propriul ei nume. Nu o mai văzuse până atunci, așa că decise să arunce o privire și să vadă ce anume se afla în aceasta. Se gândea că probabil Lara avea de gând să i-o dea la un momentdat, așa că era totuși bine că o găsise. 
Își făcu loc printre plușurile aflate pe pat și se rezemã de tăblia lui, desfăcu cu grijă cutia și spre surprinderea sa tot ce găsise în ea era o scrisoare și un telefon micuț de culoare albă, cu o cartelă lipită de ecranul acestuia. 
Se cutremură cu totul la vederea scrisorii, nu știa sigur dacă e pregătită să o citească acum, însă era totuși ceva lăsat de sora sa pentru ea probabil, trebuia să știe ce anume scria, așa că într-un final rupse plicul și scoase o foaie albă din el. 
Sus In jos
Laurikes
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/10/2016

MesajSubiect: Re: Psychopath   1/10/2016, 9:10 pm

E ok pana acum...astept continuarea ;D
Sus In jos
Smokye
Membru
Membru

Reputatie : 11
Data de inscriere : 11/01/2016

MesajSubiect: Re: Psychopath   1/10/2016, 10:28 pm

si eu vreau sa citesc continuarea

Critic
Critic

Reputatie : 12
Data de inscriere : 30/12/2015

MesajSubiect: Re: Psychopath   10/11/2016, 3:34 pm

Am mai citit-o odată, sunt sigură. Da, aici, scrisă de tine, la scurt timp după ce ai postat-o. Nu mai ţin minte, însă, de ce nu am comentat. Oricum, o voi face acum.

Începutul este foarte bun. Descrii bine, te exprimi bine, scrii corect din punct de vedere gramatical. Felicitări! Aştept un următor capitol.

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Psychopath   

Sus In jos

Psychopath
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons