Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Crucea Neagra

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MaR¥u$
Membru
Membru

Reputatie : 15
Data de inscriere : 06/03/2016
Varsta : 21

MesajSubiect: Crucea Neagra   9/3/2016, 2:18 pm

Acum câteva săptămâni, câţiva prieteni de-ai mei au murit subit. Alţii s-au ales cu o stare de nebunie foarte gravă. Doctorii i-au diagnosticat cu boli mentale, însă eu ştiu adevărul. Aceştia erau posedaţi de ceva.  

Când eram la şcoală, obişnuiam să mă plimb prin oraş cu un grup de prieteni din clasa mea. Eram cinci în total - (Daniel, Mihai, Eric, Remus, şi eu). Nu prea ne petreceam timpul învăţând pentru şcoală iar în mare parte atitudinea noastră ne aducea multe probleme. Profesorii cu greu ne semnalau absenţa şi părinţii noştri nu au suspectat niciodată nimic.

Într-o zi, Daniel şi Mihai ne-au povestit despre o legendă urbană care se referea la o casă din apropierea şcolii noastre. Tatăl familiei înnebunise şi s-a spânzurat. Când soţia şi copiii lui i-au descoperit corpul, au rămas traumatizaţi şi nu au mai putut locui în acea casă. Au abandonat casa şi de atunci a rămas neocupată.

Am devenit aşa de curioşi încât imediat ne-am decis să o explorăm. În ziua următoare, am chiulit de la şcoală şi ne-am îndreptat spre casa părăsită. Când am ajuns, am fost surprinşi să descoperim că acea casă arăta foarte normal. Nu ne-am fi gândit vreodată că cineva s-a sinucis acolo.

Daniel şi Mihai au intrat primii şi restul i-am urmat îndeaproape. Ne-am dus prima dată în bucătărie şi am scotocit prin sertare şi dulapuri să vedem ce găsim. Nu era nimic neobişnuit. Am mers sus, am explorat dormitoarele, însă o mare parte din mobilă dispăruse.

Chiar atunci, Eric a observat ceva pe hol. Erau două ferestre mici la capătul lui. Acestea erau sus, aproape atingând tavanul. Mi se părea ciudat deoarece era o altă cameră în spatele ferestrelor, însă nu exista nicio uşă.

Am găsit un plan că să ajungem până la ferestre iar apoi cu toţii am reuşit să ne strecurăm pe geam. Era un miros stătut în aer. Duhnea a gunoi şi a putred. Tapetul mucegăit de pe pereţi era dezlipit. Locul nu avea decât un birou în colţ pe care stătea o cutie neagră. Pe perete în spate, atârnă o cruce de lemn neagră.

Lucrul ciudat era că biroul, cutia şi crucea aveau complet culoarea neagră.

"Am o presimțire rea în legătură cu asta," spuse Daniel, în timp ce se plimba pe lângă biroul straniu.

Mihai se uită nedumerit la tapet. "Locul ăsta îmi dă fiori," spuse el cu un surâs.

Daniel a luat cutia în mână şi a scuturat-o, apoi a deschis capacul şi a aruncat o privire înăuntru. "Aş vrea să ştiu ce e chestia asta!" exclamă el.

Fix atunci, mi s-a întâmplat să privesc cu atenţie podeaua. Era ceva inscripţionat pe scândurile de lemn. Un simbol acoperea întreaga podea. O stea cu cinci colţuri şi un cerc în jurul ei. Am recunoscut acel simbol.

Era o pentagramă.

Mihai a început să tragă dintr-o bucată de tapet lipită de perete. În timp ce se chinuia, a căzut jos, arătându-ne ce era în spatele lui. Sub tapet, zidul era acoperit cu cruci negre întoarse.

Daniel se juca cu un obiect strălucitor. Era un mic, potir auriu.

"Este ceva în el, " murmură Daniel. "Un fel de lichid roşu...Cred că este sânge.."

În acel moment, crucea neagră din spatele biroului a izbucnit în flăcări. Toţi am rămas îngheţaţi. Am intrat într-un şoc.

Daniel avea faţa albă că varul. Tremurând, încă ţinea potirul în mână. Ochii lui au început să se mişte necontrolat şi limba îi ieşise afară de parcă se sufoca. Mihai a început să ţipe în teroare. S-a îndreptat spre fereastră în grabă. Eu eram fix în spatele lui, fără ezitare am ajuns la fereastră şi am sărit. Am căzut pe hol de cealaltă parte, aproape în capul săracului Mihai.
Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

Reputatie : 12
Data de inscriere : 30/12/2015

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   9/3/2016, 3:00 pm

Bai. Bai. BAI! Dimineata am zis ca azi o sa ii urasc pe toti, in pana mea. Cum sa fac asta cand un coleg a avut grija ca profa de mate sa nu predea, cand nu ma lasa inima sa nu ii dau geaca "surorii" mele ca ii e frig si, mai ales, cand scrii atat de... atat de... perfect? Hm? Sincer acum, te iubesc si pe tine pentru ce ai scris pe aici si te-as iubi mai mult daca ai pune next. Repede. 

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
Any si Dali.
Administrator
Administrator

Reputatie : 3

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   9/3/2016, 6:29 pm

Asta are de departe cel mai dubios început dintre toate poveştile tale. Pfuai, aştept next. Ador primul fragment, în special a treia propoziție *-* Next!
Sus In jos
Lucifer
Administrator
Administrator

Reputatie : 4
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   12/3/2016, 11:42 pm

Interesant, dar ce sa intamplat cu Remus? Smile) glumesc. Astept next.

Sus In jos
SATAN
Membru
Membru

Varsta : 16

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   15/3/2016, 2:45 pm

Pune next, ce tot aștepți ? :c Haiiii , vreau să știu ce se întâmplă .

Membru
Membru

Reputatie : 15
Data de inscriere : 06/03/2016
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   16/3/2016, 9:22 pm

Remus s-a îndreptat deasemenea spre geam şi a reuşit cu bine să ajungă lângă noi, în ochii lui se observa teroarea. Am putut să-i aud ţipetele răsunătoare ale lui Daniel dincolo de pereţii camerei. Eric a apărut la fereastră. Acesta se pregătea să iasă, ne făcu semn cu mâna că era gata.

"Piciorul meu!" strigă el cu lacrimi în ochi. "Mi-a prins piciorul!"

L-am apucat de mână şi am încercat să-l trag afară. Toţi îl auzeam pe Daniel, gemând şi urlând că un câine. Eric era într-o panică oarbă, se zbătea şi striga după ajutor.

"Piciorul meu! Piciorul meu!" continuă el ţipând.

Împreună am tras de el cu toate forţele. Eric a fost eliberat şi am căzut toţi pe podeaua de lemn. Acesta tremura, plângea şi scâncea. M-am uitat repede spre piciorul lui şi am rămas şocat să observ că o parte din el era ciopârţit în zona gambei. Carnea fuseseră jupuită de pe os.

"M-a muşcat," se văită Eric.

"Chemaţi o ambulanţă!" Am strigat.

Remus s-a pus pe picioare şi a fugit după ajutor. Daniel continuă să urle de partea cealaltă a camerei. Eram prea speriaţi să privim pe fereastră ce se întâmplă cu el. Ne-am aruncat priviri înspăimântate unul la altul.

"Cred că este posedat, " spuse Mihai.

Ne-am pus jos pe podeaua prăfuită şi am aşteptat, ascultând strigătele de tortură ale lui Daniel. Era ca un animal sălbatic, plin de energie, incontrolabil, nu se oprea deloc. Dacă intrai acolo puteai să îţi scrii testamentul.

După o clipă, o ambulanţă a sosit şi paramedicii s-au direcţionat după strigătele de durere ale lui Eric. Poliţia a venit puţin mai târziu şi când au văzut în ce stare era Daniel, au chemat întăriri. Ambulanţa l-a condus pe Eric la spital. Numele şi adresele noastre au fost reţinute şi am fost conduşi în siguranţă acasă de către doi ofiţeri.

Nu l-am mai văzut pe Daniel niciodată. Se zvonea pe la şcoală că acesta a fost internat de către părinţii lui într-un spital de boli mentale. Poliţia a vorbit cu părinţii noştri mult timp după incident, însă nu ne-au spus nici măcar un cuvânt din conversaţia lor.

Desigur, am fost supravegheaţi pentru tot restul anului. La şcoală, nu ne-am mai permis să intrăm în probleme.

Într-o zi, am fost chemat în biroul directorului. Când am deschis uşa, am fost surprins să-i văd pe Mihai şi Remus în faţa lui. Feţele lor erau palide. După ce am închis uşor uşa în spatele meu, directorul a început să vorbească.

"Eric a murit, " anunţă el.

Nu puteam să cred. Apoi, am constatat că nu l-am mai văzut pe Eric de zile bune. M-am gândit că doar absentează din pricina unor probleme. Am aflat cu stupoare că a suferit un atac de inimă. Avea doar 14 ani. Doctorii nu şi-au putut explica. Nimeni nu a putut.

Mihai, Remus şi eu am părăsit biroul în acea zi cu o durere imensă în inimă. Eram singurii supravieţuitori din grup. Nu ne-am mai vorbit. Nu era nimic de spus. Expresiile morbide ale feţelor noastre spuneau totul. După asta, toţi ne-am luat propia cale.

Pe durata vacanţei de vara, s-a întâmplat să dau peste sora lui Mihai la mall. O clipă după ce m-a reperat, a început să verse o mare de lacrimi. Mi-a spus că Mihai a murit şi că Remus înnebunise.

Mihai s-a spânzurat în dormitorul lui. Le-a spus părinţilor că se duce la culcare şi a încuiat uşa. A fost găsit cu capul complet ras şi plin de răni minuscule. Părul lui a fost lipit, bucată cu bucată, de tavan. Avea ochii cusuţi, la fel şi gura.

Remus a fost găsit târându-se gol pe stradă. Râdea isteric şi purta pe faţă zâmbetul unui maniac. Nu putea să clipească. Când paramedicii l-au sedat şi condus spre spital, au descoperit că avea pleoapele tăiate.

În acel moment, am ştiut că eram cu toţii blestemaţi şi acum, am rămas singurul.

Câteva zile mai târziu, am fost răpus de o răceală groaznică. Aveam febră şi stăteam la pat. Tot ce puteam să fac era să stau acolo ca o mumie. Nu puteam să beau şi să mănânc nimic. Simţeam că ceva îmi apasă stomacul şi mă striveşte. Puteam să jur că moartea bătea la uşă. Ochii mei au devenit complet negri. Muream de durere încât nu îmi mai păsa dacă eram viu sau mort. Voiam ca totul să se termine.

Într-o noapte, Daniel s-a arătat în visul meu. El arăta complet ofilit. Doar piele şi os. Pielea o avea carbonizată şi ochii erau complet albi.

"Tu eşti ultimul, " spuse el în şoaptă.

"Da," am spus

"Singurul care îşi aminteşte ce s-a întâmplat în acea zi," spuse Daniel.

"Ştiu," am spus.

"Trebuie să vii aici," spuse el. "Meriţi să ni te alături."

"Unde sunteţi?" Am întrebat agitat.

"Ştii unde suntem," chicoti el. "Suntem în iad."

Sfarsit

Sus In jos
Dakat
Membru
Membru

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/03/2016

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   18/3/2016, 4:35 pm

Destul de frumoasa si interesanta povestea, chiar imi pare rau ca nu ai facut-o mai lunga...

Critic

Reputatie : 12

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   18/3/2016, 8:56 pm

La naiba. Ca si toate povestile scrise de tine, o ador si pe aceasta. Mai vreeeeaaaauuuu! Si repede. Repede. Repede!

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
Lucifer
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   19/3/2016, 5:27 pm

A fost prea scurta, merita next. In fine, a fost o poveste buna. Like.

Sus In jos
Bulină Andrei
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/05/2016

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   24/5/2016, 11:20 pm

Este o poveste smechera chiar imi place Smile astept next.
Sus In jos
Cataleya
Membru
Membru

Reputatie : 3
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   21/6/2016, 10:48 pm

Esti chiar bun Wink Continua tot asa
 = ̄ω ̄=
Astept next ◑▂◐

Membru
Membru

Reputatie : 11
Data de inscriere : 11/01/2016

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   25/6/2016, 12:38 pm

si eu abea astept next

Membru
Membru

Data de inscriere : 09/09/2016

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   10/9/2016, 12:06 am

Felicitarile mele! Nu te lasa!

Te-am gasit din cauza acestui clip:
Sus In jos
AndraC21
Membru
Membru

Reputatie : 1
Data de inscriere : 10/09/2016

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   10/9/2016, 2:40 pm

Mi-a placut mult,chiar as vrea next =]
Sus In jos
jess Peters
Membru
Membru

Data de inscriere : 13/11/2016
Varsta : 14

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   13/11/2016, 6:45 pm

Ar merita next:)
e putin cam scurta
imi place mult
Sus In jos
Smokye
Membru
Membru

Reputatie : 11
Data de inscriere : 11/01/2016

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   18/11/2016, 2:10 pm

si eu sunt de aceasi parere cu Jess

MesajSubiect: Re: Crucea Neagra   

Sus In jos

Crucea Neagra
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons