Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Septembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Vânătorul
17/9/2017, 11:22 am Scris de Thammuz

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

» Legături
21/7/2017, 8:38 pm Scris de Thammuz

» Manga-uri preferate/recomandate
19/7/2017, 10:46 pm Scris de Smokye

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Portofoliu Lucifer
Razbunarea
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Pietre in alb

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Seraph
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/10/2016

MesajSubiect: Pietre in alb   31/10/2016, 9:21 pm

Iar atunci, am intrebat-o.
De ce porti acea umbrela mereu cu tine ?
-Lacrimile mele sunt indeajuns, nu vreau sa simt simt amarul norilor. Intr-o lume gri e destul sa ai o singura culoare. Lumea mea are nevoie doar de una, intrebarea aceasta face parte din interviu?
Ma fascina, felul in carea vorbea atat de simplu, dar nu sunt sigur de ce. Atunci cand vorbeste, pare genul de fata care stie ce sa zica in orice moment, totusti plictisit de oameni ca ea, imi pare cumva cunoscuta. Linistea se lasase in jurul meu , in timp ce simteam mirosul puternic de cafea din ceasca inca plina.
-Ah, Poftim? Scuze. Nu, era o simpla intrebare.
-Atunci? Cum a fost interviul?
-Daca mi-ai da voie sa-l citez pe Lord Tennyson ,, Visele sunt reale atata timp cat dureaza, si oare noi nu traim in vise?’’. Felicitari, draga mea ai intrat in academia noastra! Cred ca acesta e unul din visurile tale deoarece pare ca ai lucrat ceva pentru a intra.
Incepuse sa imi zambeasca
-Ai grija azi. Ii zisem pe un ton destul de necunoscut chiar si pentru mine
-Poftim? zicand-o ea pe un ton nedumerit.
Nu stiu ce imi venise in acel moment sa-I zic unei viitoare studente , ma uit pe fereastra si.
-E destul de innorat azi. Umbrela, da. Sa ai grija de ea.
Incepuse sa isi stranga lucrurile cand deodata aud un sunet atat de cunoscut si de sacaitor, imi scutur mana. imi ies la iveala cele 2 bratari. Sigur a observat ca port o bratara kabbalah, inelul de pe brata era acum suspendant, avand niste pasari in zbor , iar acum licarea din cauza
Imi scutur mana, iar cele 2 bratari imi ies la iveala. O ating pe prima pentru a inchide apelul.Iar cea de a doua, o bratara kabbalah, cu modelul a doua pasari ce zboara licarea datorita luminilor din cafenea. Desi cred ca se observa destul de usor datorita nuantei mele de piele foarte deschisa
-E urgent trebuie sa plec. Pe data viitoare.  

In timp ce imi intorceam capul, am observat pentru prima oara un zambet inuman, probabil asa cum a zambit si Lucifer in timp ce cadea din Eden, doar poate mi s-a parut.
----------------------------------------------------------------------
Brata Kabbalah -Bratara din snur rosu își are originea in Kabbalah, fiind purtata ca un talisman împotriva ghinionului adus de “evil eye” (invidia, gelozia si resentimentele celor din jur). Ea se leagă sau se poarta de obicei pe mana stângă, aceasta fiind partea care primeste ( simbolistic vorbind ). In legendele chinezești se spune ca sufletul tau pereche, dar si toți oamenii importanți pe care o să-i întalnești in viața ta, sunt legați de tine cu un fir roșu invizibil.
Sus In jos
Maddox
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/10/2016
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Pietre in alb   31/10/2016, 10:03 pm

Apreciez specificația de la sfârșit pentru care am fost nevoită sa recitesc paragraful cu brățara pentru ca e puțin cam vag.
    În rest ce pot spune, e sec în sensul ca ai propoziții cam simple, dar sa zicem ca acesta ar fi Prologul și capitolul viitor o să fie mai elaborat.
    Încearcă un alineat, sa scrii puțin mai mult, metafora de la sfârșit mi-a plăcut într-o oarecare măsura deși nu cred ca săracul Lucifer chiar a zâmbit când a căzut. 
    Nu mă pot pronunța mai mult, ideea pare ok, o modelezi tu pe parcurs și vedem. Aștept next   albino
Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

Reputatie : 12
Data de inscriere : 30/12/2015

MesajSubiect: Re: Pietre in alb   10/11/2016, 4:17 pm

Interesant. Îmi place. Presupunând că există continuare, aştept următoarea parte. Succes la scris!

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pietre in alb   

Sus In jos

Pietre in alb
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti normale-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons