Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Cele sapte pacate ale mortii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MaR¥u$
Membru
Membru

Reputatie : 15
Data de inscriere : 06/03/2016
Varsta : 21

MesajSubiect: Cele sapte pacate ale mortii   8/11/2016, 5:45 pm

Am scris aceste rânduri, astfel încât să pot păstra un pic de bun-simţ...ăsta este mesajul meu de adio...Finalul pentru mine...Vreau să se termine odată astfel încât ceilalţi să vadă de ce moartea aduce suferinţă...de ce nu poţi lăsa pe cineva să moară în viata ta...
Fiica mea a ajuns acasă de la şcoală pe la ora 14:00, mai devreme decât mă aşteptam. M-am gândit că o să pot viziona câteva filme fără să fiu distras. Am terminat cam pe la 13:40, chiar atunci după ce am închis televizorul s-a auzit soneria de la uşă. M-am dus să deschid şi am văzut o fetiţă împreună cu mama ei, mi-au propus să cumpăr nişte prăjituri. Bucuros, am acceptat. 25 de minute mai târziu, fiica mea a ajuns acasă.
-Bună tati! A spus ea, venind direct în braţele mele.
Am chicotit şi i-am pregătit prânzul. A fost cu siguranţă o zi normală, până în acea noapte...
În jurul orei  01:40, fiica mea a ţipat că e cineva la ea în cameră. M-am dus repede sus şi am văzut-o ghemuită într-un colţ, când am aprins lumina ceea ce am văzut mi-a provocat fiori...Pe perete era scris: DESFRÂNARE, ÎMBUIBARE, LĂCOMIE, LENE, MÂNIE, INVIDIE ŞI MÂNDRIE; PĂCATELE STRĂMOŞILOR TĂI, PĂCATELE DE CARE NU TE POŢI ASCUNDE. Ce dracu' vrea să însemne asta ?! Cele 7 păcate ? Fiica mea a intrat în hiperventilaţie... Am luat inhalatorul de astm cu speranţa să o liniştesc, însă degeaba, starea ei era mult mai gravă. Am coborât împreună cu ea direct la maşină şi am condus spre cel mai apropiat spital, acolo ea a fost salvată de către medici, mai avea puţin şi intra în stop cardio-respirator...s-a aflat că ea avea o boală de inimă.
Trecuseră 7 ani( şi în timpul acestor 7 ani) lucrurile au început să se înrăutăţească. Era Crăciunul, aveam o soţie pe nume Sabina, şi un fiu pe nume George. Fiica mea, Ana avea acum 12 ani, George împlinise 4 ani. Îmi iubeam viaţa. Copiii erau fericiţi, eu şi Sabina la fel. Totul era superb...exceptând anii anteriori.
În primul an, toate femeile din jurul meu deveneau excitate şi flirtau cu mine în mod constant. Vreţi să ştiţi de ce era naşpa ? Pentru că fiecare femeie pe care am respins-o s-a sinucis...una şi-a tăiat gâtul cu un cuţit de bucătărie, alta s-a spânzurat şi tot aşa.
În al doilea an, fiica mea a devenit infatuată cu alimente, atât de mult încât starea inimii s-a agravat. A fost dusă de urgenţă la spital, de peste 10 ori în cursul anului...dar când anul aprope se sfârşise, ea a devenit anorexică, şi a încetat să mai mănânce mult.
În al treilea an s-a schimbat ceva cu mine, am devenit foarte zgârcit cu banii şi mâncarea. Nu mai plăteam ipotecă. Mai târziu am aflat că deţinătorul casei noastre furase bani de pe cardul meu timp de 2 ani. Am fost norocos să o întâlnesc pe Sabina, cu ocazia asta eu şi fiica mea ne-am mutat la reşedinţa ei. Ne-am căsătorit în Decembrie, şi fiul meu a apărut în Octombrie.
În al 4-lea an, am fost sunat de multe agenţii, întrebând despre talentul meu la cântat, pe care l-am arătat când am făcut parte dinr-o formaţie, cu o lună înainte de începerea anului. Chestia e că, atunci când spuneam nu, ei tot mă sunau şi sunau, s-a ajuns chiar şi la violenţă, mă jigneau. Unul dintre ei a încercat să mă omoare fix când ieşeam din casă. A tras asupra mea cu un pistol şi mi-a atins urechea.
În al 5-lea an, am devenit în mod inexplicabil foarte recalcitrant cu familia mea, mă enervam din orice. Am devenit abuziv în luna Decembire, dar în aceeaşi lună am căzut pe scări şi asta a provocat leziuni ale creierului, acest accident minor mi-a trezit nişte amintiri de mult timp uitate.
În al 6-lea an, fiica mea a devenit geloasă pe fratele ei, care primea toată atenţia. Am încercat să-i spun că bebeluşii au nevoie de mai multă atenţie decât cei mari. S-a supărat foarte tare, a fugit de acasă. Am sunat la Centrul pentru Copii Dispăruţi şi Exploataţi. Ei au găsit-o într-o casă abandonată, ascuzandu-se într-un dulap leşinată de foame.
Era al 7-lea an acum, şi nu se întâmplase nimic special, asta până în acea noapte...exact la ora 01:40. Am auzit ţipetele fiicei mele, repede m-am dus sus, şi am văzut ceva care m-a îngrozit...un om stătea şi se holba direct spre patul ei, ţinând în mână un cuţit...a apucat-o şi...a spintecat-o...Dumnezeule...e greu de descris...mi-a luat copilul, am fost atât de mândru de ea.
Este al 8-lea an acum...soţia mea m-a părăsit, fiul meu abia mă mai cunoaşte...îmi blestem zilele. N-am fost în stare să îmi salvez fiica...mă urâţi pentru asta. Acum...voi pune capăt...

Bună, sunt George, băiatul din poveste. Am 36 de ani acum, şi am primit o scrisoare de la poliţie în urmă cu un an. A fost scrisă de tatăl meu prin '80. Aveam 5 ani pe atunci. Când mama a aflat ce s-a întâmplat cu tata, a plâns cam o oră. Mă simţeam singur...10 ani mai târziu mama mi-a povestit ceva. Singura emoţie care o avea pentru tata era ură. Adevărul este că tata a făcut toate acele lucruri din poveste. A luat-o razna la ora 01:40 în 1973. Psihologul cu care s-a întâlnit după moarte soţiei lui credea că el e de vină. A inventat o scuză.
În noaptea aniversării, i-a dat fiicei lui o doză de steroizi, din cauza asta avea probleme cu inima. A ucis fiecare femeie cu care a flirtat, făcând acele morţi să pară suiciduri.
Anul următor, a îndesat-o pe fata lui cu mâncare, îi dădea cu forţa să mănânce porţii foarte mari. S-a supărat când a văzut că asta nu a ucis-o, aşa că după ce îi dădea să mănânce o făcea să vomite. 
În al 3-lea an, a vândut casa, şi mama a folosit banii de pe card. De asemenea, a devenit foarte abuziv.
În al 4-lea an, a susţinut că este cel mai bun cântăreţ din lume, sunând la tot felul de agenţii, când îi închidea el suna înapoi şi rostea ameninţări. A încercat să-l omoare pe unul dintre ei, omul ieşea din studio şi deodată s-a trezit cu urechea rănită.
În al cincilea an, a încercat să o ucidă pe mama şi pe sora mea în repetate rânduri, dar mama s-a răzbunat, impingandu-l jos pe scări. A suferit nişte răni la cap, îşi pierduse pe termen scurt memoria, nu îşi amintea nimic despre acea lună.
În al şaselea an, a dat-o afară din casă pe sora mea, numind-o "târfă". Ea s-a dus într-o casă abandonată, atunci tata a sunat la Dispăruţi. Echipa de criminalistică a condus-o înapoi acasă, pe care mama mea o numea frecvent "iad".
În al şaptelea an, tata s-a transformat, era cuminte, fericit, asta până la 01:40, noaptea aniversării. Atunci a ucis-o pe sora mea, cu un cuţit de bucătărie şi a fugit cu rămăşiţele ei în Bahamas. Nici acum nu îmi vine să cred, la începutul anului 8 acesta s-a sinucis. Poliţia aşa a transmis, el a creat un laţ improvizat dintr-un material organic.
Toţi sunt nişte mincinoşi, deoarece ştiu că funia era sora mea.

Sus In jos
Nyx.
Membru
Membru

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/11/2016

MesajSubiect: Re: Cele sapte pacate ale mortii   8/11/2016, 10:02 pm

Mi-a plăcut foarte mult conceptul, felul în care ai gandit această poveste, cum fiecare dintre cei șapte ani ilustrează câte un păcat capital. După ce a apărut acea inscripție pe perete, am crezut că singura urmare erau întâmplările din viața lui. Am fost surprinsă să descopăr că înnebunise, de fapt, și că mărturia celor opt ani era închipuirea lui. Adevărul m-a surprins, pentru că, repet, nu mă așteptam ca el să fi fost atât de afectat. 
Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

Reputatie : 12
Data de inscriere : 30/12/2015

MesajSubiect: Re: Cele sapte pacate ale mortii   10/11/2016, 5:00 pm

Nefiind la categoria "Poveşti de groază scurte", presupun că are mai multe părţi (ori s-a schimbat regulamentul? Eh, verific mai încolo), deşi, după cum ai scris-o, nu pare a avea continuare. Eu, însă, aş aştepta o nouă parte.

Modurile de expunere sunt la locurile lor, exprimarea este bună, din punct de vedere gramatical este bine. Ideea este interesantă, ai dezvoltat-o cum trebuie. Mai pe scurt, îmi place. Succes la scris în continuare!

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cele sapte pacate ale mortii   

Sus In jos

Cele sapte pacate ale mortii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons