Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Decembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Fantana bantuita .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Litra Dorin
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/01/2017

MesajSubiect: Fantana bantuita .   5/1/2017, 8:24 pm

Intr-un sat uitat de lume , existatu foarte multe fantani , dar in special una foarte adanca  din care fiecare trecator putea sa savureze o cana cu apa proaspata si rece . 
In acel sat existau 2 prieteni foarte buni pe nume Dorin si Razvan care in fiecare dupa-amiaza se plimbau cu bicicletele si se apreau sa bea apa din fantana din cauza calduri.
 Acea fantana se afla la coltul strazii unde locuia Dorin , intr-o zi o femeie batrana se opreste la acea fantana si sta acolo aproximativ 30 de minute . Cei 2 prieteni vazand acea femeie cred ca nu e nimic in neregula cu ea , dupa care pleaca sa se plimbe . Cand se intorc era seara si fac o ultima oprire la fantana pentr-u a planifica planurile pentru a doua zi . Zis si facut , cand se ridica dupa bordura fantani sa plece un zgomot ciudat se aude din fantana , cei 2 prieteni se sperie dar nu baga acel sunet in seama si pleaca . A doua zi de dimineata ei se intanlesc la aceea fantana si acolo iar o gasesc pe femeia aceea batrana care canta un cantec foarte ciudat , ce nu stiau aceei priteni e ca acea femeie era posedata de un demon care otravea fantaniile pentr-u a ucide multa lume . De atunci aceei prieteni au inceput sa o urmareasca si au avertizat lumea sa nu mai bea apa din aceea fantana . Dupa cam 2 ore prieteni pleaca fiecare la casele lor cautand pe internet informatii despre cantecul pe care il auziserau . Dupa-amiaza ies din nou afara si merg la fantana dar femeia acea nu mai era acolo si iar se aude acel sunet ciudat dar mult mai tare . Iar cei 2 prieteni merg la un magazin si cumpara o lanterna foarte puternica deoarece aceea fantana era cea mai adanca din tot satul . Zis si facut ajung din nou la fantana aprind lanterna si se uita in fantana , pentr-u putin timp se vede o fata de demon in fantana dar dispare imediat . Atunci cei 2 prieteni si-au dat seama ca fantana a era posedata de acel demon si fug repede la parinti lor sa le spuna . A doua zi toti oameni din sat impreuna cu preotul se strang in jurul fantanii pentru a incerca sa scape de acel demon . La un moment dat in timpul slujbei o forta sinistra il trage pe preot in fantana moment in car toti fug de acolo , in acel tim Dorin isi da seama ca nimic din tot ce se intamplase nu era real . Atunci el l-a tras pe  Razvan de maine si ii spune sa isi imagineze o usa , fix asa a si facut ei intra in aceea camera si se arunca pe geam ........... Dupa care se trezesc in patul de spital unde parintii lor stateau langa ei deoarece in urma unui accident intraserau in coma , iar acel accident a fost cauzat de un demon care intrase in mintea lor . De atunci cei 2 prieteni au invatat o lectie foarte importanta .... sa ramana mereu impreuna orice s-ar intampla . 
Sus In jos
Smokye
Membru
Membru

Reputatie : 11
Data de inscriere : 11/01/2016

MesajSubiect: Re: Fantana bantuita .   13/3/2017, 8:52 pm

foarte tare
abea astept sa vad continuarea

Fantana bantuita .
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ DESIGN ZONE ★ :: Cerere lucrare :: Cereri rezolvate-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons