Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Bataile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mioaaa
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2017

MesajSubiect: Bataile   10/2/2017, 4:19 pm

Buna!Sunt Mioara!Nu am mai scris nici o poveste pana acum,asa ca va rog sa nu ma judecati daca nu este o poveste atat de interesanta.Sa incepem!

Totul incepe intr-o zi frumoasa in care eu si cativa colegi am plecat la o prietena sa facem un proiect.Ea statea la bloc la apartamentul 13. Era foarte ciudat.Etajul 3,apartamentul 13.Hmm,Ciudat asai?Bun.Dupa ce am ajuns acolo am inceput treaba.Am terminat proiectul.Ne-am gandit,ca daca tot eram singuri acasa,sa ne uitam la clipuri de groaza,la povesti de groaza si chestii inspaimantatoare.A trecut multa vreme si ni a trebuit sa plecam,dar dintr-o data s-a auzit ceva.Suna ca niste batai foarte puternice.Toti ne-am panicat!Era ciudat ca bataile se auzeau exact de atatea ori de cati eram si noi in apartament.Bataile faceau o pauza de vreo 3 secunde dupa care iar continuau la fel.Prietena mea,fata care statea acolo,s-a dus in baie si a vazut in oglinda o silueta alba,cu parul negru.Ciudat era ca inainte de a pleca noi ne-am uitat la un videoclip identic cu ce ni s-a intamplat noua.Eram foarte speriati de ceea ce se v intampla.Dintr-o data usa de la baie se inchise si se auzi un tipat.Noi toti am intrat acolo si am observato pe prietena noastra cazuta jos intr-o balta de sange si niste maini insangerate pe oglina.Noi speriati am plecat acasa si le-am spus cele intamplate pariintilor.Cum fac toti parintii cand le zicem asa ceva,nu ne-au crezut.Dupa cateva zile am ramas singura acasa.Aud brusc niste sunte care veneau din baie.Foarte panicata am pus mana pe telefon si mi-m sunat prietena.A raspuns cineva,dar in orice caz nu era ea.Era o voce care soptea:,,Te vad!Inca te vad!,,.Speriata am aruncat telefonul si am plecat de acasa la casa fetei pe care eu am sunato.Cand am ajuns in casa am vazuto si pe ea in baie cazuta intr-o balta de sange la fel ca si pe cealalta fata.Nu puteam sa inteleg ce se intampla.
   Dupa cateva saptamani vedeam pe geam o fata palida care zambea sadic catre mine.I-am spus mamei.Nu m-a crezut.Eram disperata.Chiar nu intelegeam ce se intampla.Totul parea atat de ireal.
   Pana la urma si mama mea a observat aceleasi fenomene stranii si a hotarat sa cheme preotul sa faca o slujba.Dupa ce slujba s-a terminat totul a revenit la normel,dar eu inca aud noapte in gandul meu:,,Te vad!Inca te vad!

Asta a fost povestea mea.Scuzati-mi greselile gramaicale daca exista prin poveste.
Sus In jos
Mioaaa
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Bataile   11/2/2017, 6:33 pm

Va rog frumos daca puteti sa imi spuneti cum vi s-a parut!Multumesc!
Sus In jos
Lucifer
Administrator
Administrator

Reputatie : 4
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Bataile   11/2/2017, 6:40 pm

Bun, deci ai momente în care faci propoziții foarte scurte și nu dau prea bine, iar acțiunea se desfășoară foarte rapid. Ca conținut e destul de ok povestea.

Sus In jos
Mioaaa
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Bataile   12/2/2017, 11:12 am

Multumesc de sfat!Voi tine cont de ce mi-ai spus.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bataile   

Sus In jos

Bataile
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons