Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Creatura

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mioaaa
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2017

MesajSubiect: Creatura   12/2/2017, 1:12 pm

Era vara.Parintii mei au hotarat sa imi spuna sa ma duc la bunicii mei la tara.Eram foarte incantata pentru ca imi placea foarte mult acolo deoarece toata ziua eram afara.Am plecat spre bunicii mei foarte incantata.Ajunsa acolo eram foarte bucuroasa sa imi revad bunicii si animalutele de langa casa.Parintii mei plecasera inapoi la oras,lasandu-ma pe mine acolo.M-am dus afara cu prietenii mei si ne-am plimbat.O prietena ,Gabriela,mi-a prezentat o fata pe nume Iulia.Aveam foarte multe in comun deoarece si ei ii placeau animalele,ii placea natura,dar cel mai important,credea si ea in paranormal.Am intrat in discutii si chiar ne placea sa discutam.Noi am inceput sa cautam lucruri paranormale prin sat.Ea mi-a dat si mie un caiet ca al ei si am cautat lucruri cat de cat paranormale.Nu am gasit nimic si se facuse seara.Ea statea langa un pod mare.Am mers la ea in casa si ea era singura deoarece parintii erau plecati catva timp.Stateam si mai povesteam anumite chesti cand auzim usa de la parter trantindu-se.Speriate noi am coborat se vedem ce se intampla,ca sa vezi,nu era nimic.Am rasuflat usurate si am urcat din nou la etaj,dar putin inca ne era frica.Geamul de la camera ei era indreptat spre acel pod.Era un pod destul de infricosator avand in vedere ca era si putin ruginit.De sub pod am vazut cateva siluete negre care aratau ca niste creaturi ciudate.Repede noi am tras perdeaua.Iulia i-a sunat pe parintii sai.Parintii ei stiau ca fata lor era pasionata de lucruri paranormale,dar ei nu au crezuto.Parintii ei au ajuns acasa,impreuna cu bunica ei pentru ca ei stateau impreuna cu bunica.Le-am spus si eu cele intamplate,dar era tarziu si am zis ca vom mai povesti dimineata.
   Le-am spus si eu bunicilor cele intamplate bunicilor.Bunicul meu mi-a spus ca acele creaturi se numesc Strigoi.Acesti strigoi mi-a spus ca sunt suflete ratacite care nu au avut drumul luminat catre cer.Mi-a mai spus si ca ei pot lua infatisarea a oricarui animal.Se spunea ca mai demult in sat se auzeau noaptea vacile ca mugesc si cand mergeau sa vada vedeau o pisica neagra cu ochii rosii,mai bine zis cu o infatisare de demon.Mi-a spus si cel mai important detaliu.Ei locuiesc sub orice poduri,dar mai ales sub cele ruginite.In acel moment mi s-au inmuiat picioarele.
   M-am culcat.In cealalta zi dimineata i-am spus is eu Iuliei ce mi-a spus bunicul.Ea mi-a spus ca acelasi lucru l-a auzit si ea de la bunica sa.Am scris repede informatiile in caietele noastre.Si aceasta zi a trecut cumva.Seara am plecat din nou acasa.Bunica mea m- trimit pana in gradina dupa ceva.Langa o capra de taiat lemne am vazut o creatura cu o fata palida si cu o mantie neagra care mi-a dat fiori pe sira spinarii!Am fugit speriata fara sa mai scot un cuvant.M-am si culcat cu teama.

NEXT LA CA CATEVA COMENTARII!!!!
Sus In jos
Mioaaa
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2017

MesajSubiect: Re: Creatura   15/2/2017, 6:57 pm

Va rog spuneti-mi cum vi s-a parut...
Sus In jos
Lucifer
Administrator
Administrator

Reputatie : 4
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Creatura   15/2/2017, 9:49 pm

Încearcă să lași spațiu după . când termini propoziția și după , și încearcă să folosești o altă culoare pentru că roșul acela parcă scoate ochii. În rest aștept next. 

Sus In jos
Lorenuttza
Membru
Membru

Reputatie : 3
Data de inscriere : 11/06/2016

MesajSubiect: Re: Creatura   4/4/2017, 8:33 pm

Next!
Sus In jos
Any si Dali
Administrator
Administrator

Reputatie : 16
Data de inscriere : 03/11/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Creatura   7/4/2017, 10:13 pm

Sper că nu te-ai lăsat dezamăgită ori demoralizată pentru că nu au fost multe comentarii. Adevărul este că forumul nostru nu este populat acum şi ne chinuim să îl punem pe picioruşe. Aşadar sper că vei continua povestea - ile. Very Happy
Sus In jos
http://spectrul-realitatii.forumslife.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Creatura   

Sus In jos

Creatura
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons