Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Order to Kill

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DarkMind
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/04/2017

MesajSubiect: Order to Kill   11/4/2017, 11:28 pm

Intro:

Cand primesc o tinta nu cunosc mila, ma gandesc ca probabil aceasta are o familie la care ar dorii sa se intoarca dar cum am acceptat contractul nu mai pot da inapoi, deseori sunt politicieni corupt, lideri ai gruparilor mafiote sau teroristi ascunsi ce vor sa se detoneze in preajma unei multimi de oameni, un lucru este sigur: S-a pus un pret pe capul tau, nu te astepta sa il mai ai mult timp pe umeri. Daca am ridicat arma si am pus degetul pe tragaci.... asteapta-te sa trag. Bine ascuns ma asigur ca dupa indeplinirea contractului ma fac nevazut. Nu am remuscari, pentru mine este doar o alta tinta,o picatura intr-un ocean, in fond......... Cu asta ma ocup!

Acesta a fost un scurt intro, povestea o sa vina in curand,stiu ca este foarte scurt si ca probabil nu v-am atras atentia dar sper totusi ca o sa imi iasa!!! (imaginile ce au fost si vor fi puse sunt aleatorii si nu au legatura cu un film sau o poveste anume.)
Sus In jos
Any si Dali
Administrator
Administrator

Reputatie : 16
Data de inscriere : 03/11/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Order to Kill   12/4/2017, 8:59 pm

Îmi place că a început cineva o poveste cu imagini. Îmi era dor de așa ceva. E cam scurt textul, aștept părți mai ample. Implicit, aștept următoarea parte. Next!
Sus In jos
http://spectrul-realitatii.forumslife.com
DarkMind
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Order to Kill   13/4/2017, 1:09 am

Prologue:

Alyssa:- Ghost one, tinta ta este Raffael Amato, unul dintre cei mai mari interlopi, acesta se ocupa cu traficul de fiinte umane, este o mare amenintare, multe femei cat si copii au fost rapiti de catre oamenii lui, ai primit ordinul de a-l elimina.... Mult noroc!
Ghost one:- Bun... dar cum ar trebuii sa il recunosc in aceasta multime de oameni?
Alyssa:- De asta ma ocup acum!

Alyssa:- Il poti recunoaste usor... Are o sapca pe cap si un hanorac alb.
Ghost one se afla intr-un parc mic, oameni nevinovati se aflau peste tot, acesta si-a localizat tinta usor dupa detaliile primite dar nu il putea omora in fata atator oameni, s-a apropiat de tinta lui care vorbea la telefon nefiind atenta la ce se petrece in jur, fiind precaut sa nu fie vazut Ghost one a scos o bila neagra de marimea celor de ping pong si a aruncat-o rapid spre o masina din apropiere, la impact aceasta a scos un fum negru dens, oamenii ce se aflau in apropiere si-au atras atentia asupra masinii crezand ca probabil a luat foc de la vreun scurt-circuit. Planul a mers perfecct tinta nu si-a pierdut concentrarea,fiind absorbita de telefon i-a dat ragaz asasinului nostru sa isi indeplineasca misiunea cu succes.

Si cum ii sta in caracter.... Acesta s-a facut nevazut, umbrele ii erau companion, cand cei din jur si-au dat seama ce s-a intamplat deja era prea tarziu...
Alyssa:- Buna treaba Ghost one! Banii au fost livrati in contul tau!

Acum ca am vazut fata acestui asasin fantoma cred ca este cazul sa privim si pe sub masca acestuia.
Cum toti avem o familie fericita asa are si el.... La urma urmei pana la urma si el este tot om.

Privind in exterior ar fi usor de crezut ca el este doar un alt criminal fara urma de ratiune, ce nu are sansa unui viitor curat si linistit, nicidecum... Acesta are o sotie, un baiat si o fata, doi copii minunati pe care ii iubeste mai mult decat orice pe lume. Nici chiar lor, celor in care are cea mai mare incredere nu are curajul sa le spuna cu ce se ocupa cu adevarat, pentru ei acesta lucreaza intr-un birou inghesuit din cealalta parte a orasului, o minciuna cu care a scapat atata timp, dar cum ar fi ca intr-o zi sa se duca la ''birou'' dar sa nu se mai intoarca... Este un risc pe care si-l asuma pentru reusii sa faca un ban nu tocmai cinstit... Descriind viata lui am uitat cu desavarsire sa il descriu si pe el: Ghost one pe numele sau adevarat Jayden Alexander este un om in varsta de 26 de ani, par negru mediu si ochi caprui.

O figura asa de inocenta nici nu ar lasa sa scape cuvintele "Hei sunt un asasin", dar cand se transforma in asta:
Situatia se schimba brusc....

Intr-o zi Jayden se afla in camera de zi, era singur deoarece sotia lui plecase sa ii duca pe copii la scoala. dintr-o data beep-erul pe care il avea in ureche a inceput sa sune:
-Ghost one, avem o problema de familie!
A spus Alyssa, liderul diviziei secrete STALKERS, deasemenea si coordonatoarea operatiunilor de asasinare.
-Nu este problema mea!
A spus Jeyden indiferent.
-tinand cont ca este familia ta....
-Ce se intampla?
-Cineva ti-a descoperit identitatea si vrea sa se razbune....
A spus Alyssa incet, cu cuvinte rare.
Jayden nu a stat pe ganduri a fugit intr-un suflet afara din casa si s-a indreptat spre masina sa. inima ii batea sa-i sara din piept, ochii sai s-au inegrit de teama. Era speriat datorita faptului ca familia lui... Tot ce avea mai drag avea sa dispara, a primit coordonatele locatiei si in 10 minute uitand de legile de circulatie a ajuns la destinatie. Ce avea sa vada era groaznic, copii lui aveau saci pe cap si erau in genunchi in spatele lor se afla un individ cu un Ak47 indreptata spre ei, dealtfel doi alti indivizi aveau armele indreptate spre Jayden, un lunetist se afla la o distanta considerabila facand acelasi lucru. Dintre ei a aparut un individ ce s-a apropiat de sotia lui Jayden ce era legata de maini si la gura.

Acesta a spus pe un ton soptit de batjocura:
-Tu ai omorat pe cineva drag! eu ma razbun..... Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte...!
dupa terminarea frazei individul din spatele copiilor a tras in ei cate doua gloante, deasemenea liderul lor a injunghiat-o pe sotie cu un cutit in piept.
Lumea lui Jayden s-a naruit, universul sau era distrus, si-a pus mana la ochi dar imediat a simtit o caldura in zona stomacului urmata de o durere cumplita, prabusit la pamant acesta a mai apucat doar sa vada fata individului zambind sadic si trupurile neinsufletite ale celor dragi lui.

Sfarsit!

Scuzati faptul ca unele caractere sunt imprumutate.... Ce sa zic nu ma pot gandii la unele inventate de mine, si cu asta cred...Defapt sunt sigur ca am stricat povestea, si scuze din nou ca este prea scurta dar nu mi-au venit idei. Spuneti daca are rost sa o mai continui.
Sus In jos
DarkMind
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Order to Kill   18/4/2017, 2:11 am

Bun..... Am dat-o putin in bara la inceput trebuie sa recunosc, o greseala tipica de incepator pe care sper sa nu o mai repet....

Part 1: No more rooms in hell

Dupa cateva ore bune in care Jayden era ca si mort acesta s-a trezit slabit de puteri, dandu-si seama ca a fost impuscat in stomac avea o hemoragie ce ii putea pune in pericol viata. Stiind ca fiecare minut petrecut acolo poate fii si ultimul si-a adunat toata puterea si s-a ridicat de jos, o imagine cruda pe care avea sa o vada era sotia lui ce statea fara suflare inca legata in lanturi,s-a apropiat de ea sprijinindu-se de pereti si imediat a inceput sa planga.
-Imi pare rau! Este numai vina mea... Daca nu as fi avut blestemata asta de viata, sau cel putin daca v-as fi spus ca o am acum am fi fost cu totii acasa, voi nu ati fi fost morti.... Eu nu as suferii!
In timp ce acesta plangea sirenele politiei se auzeau foarte aproape, gandindu-se ca o persoana speriata de focurile de arma si de tipete i-a alertat. Stia ca nu poate fugii din cauza ranii si probabil ca daca ar face-o si-ar inrautatii situatia mai rau decat era. Imediat s-a auzit  o voce grava care striga:
-Fortele speciale, ridica mainile la vedere!
dar cel ce pronunta aceste cuvinte era nevazut. Jayden a facut fara sa se gandeasca ceea ce i s-a spus, nu mult timp a durat pana cand in fata lui s-au aratat 6 indivizi din divizia Swat ce tineau armele indreptate spre el. vazand ce se afla acolo membrii Swat i-au pus catusele si cu miscari ce il bruscau l-au urcat in masina. ajuns la o sectie de politie din oras Jayden a fost rapid dus la interogatoriu. un ofiter il privea parca scarbit in timp ce ii lega mana dreapta de coltul mesei, calm si tacut Jayden a asteptat in tacere pana cand un comisar a intrat in sala, era un individ imbracat la costum, chel ce purta o pereche de ochelari de soare, avea in jur de 45-50 de ani si o burta ce lasa sa se inteleaga ca nu rata o masa copioasa. neavand inca nici o dovada ca Jayden infaptuise crima deja acesta il trata ca pe un criminal.
- Nu ma pot uita la cei ca tine! Cum poti sa dormi noaptea stiind ca ai curmat o viata?
Jayden statea tacut, privea in podea fara sa scoata un cuvant, dar inspectorul il batjocore:
- Ce s-a-ntamplat mielusel? Ti-a mancat pisica limba?
Jayden statea pe scaun cuprins de o furie ce incet se lasa la vedere, daca nu ar fi fost incatusat de masa comisarul ar fi iesit pe bucati din acea sala, dar din nefericire realitatea era alta. Satul sa tot vorbeasca singur acesta l-a trimis pe Jayden in celula lui unde il astepta sentinta.
A doua zi...
Adus in fata instantei Jayden era tot tacut in sala se aflau atat ofiteri cat si jurati si pretinsi martori, la scurt timp in sala si-a facut aparitia un judecator in varsta. Dupa un proces ce a durat in jur de o ora judecatorul a spus un ultim lucru:
- Jayden Alexander pentru crima te condamn la 9 ani de inchisoare si la suspendarea tuturor drepturilor!
In acel moment Jayden a rupt tacerea spunand incet:
- Atat de orbi puteti sa fiti, nu vedeti adevarul nici daca va loveste peste nas, mai pretindeti paza si protectia asupra oamenilor nevinovati....
Acestea fiind spuse  Jayden a fost dus in celula lui, de acum incolo viata lui avea sa se schimbe.

Sfarsit

Stiu ca si asta a fost scurta, as vrea sa stiu daca mai are rost sa mai continui, stiu ca nu sunt prea bun la povesti si ca poate mai exagerez.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Order to Kill   

Sus In jos

Order to Kill
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti normale-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons