Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» 51
22/10/2017, 12:25 am Scris de Daizuke

» Vânătorul
21/10/2017, 10:00 pm Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Portofoliu Lucifer
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

51

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Daizuke
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/01/2017
Varsta : 19

MesajSubiect: 51   22/10/2017, 12:25 am

Capitolul 1 - Începutul.

- V-ați gândit vreodată cum ar fi să aveți superputeri? Să fiți nemuritori? Să aveți super auz, super miros, abilități are super eroilor din filme și desene? Să fiți unele dintre cele mai inteligente ființe? Bănuiesc că da. Dar.. sunt doar vise, nu-i așa? Dar v-ați gândit vreodată cum ar fi să putem modifica ADN-ul uman, să-l modelăm după bunul plac? Să creăm generația de oameni noi, care n-au nevoie de mâncare, apă, oxigen.. nimic! Care pot trăi fără nevoi. Cum ar fi? De asta v-am chemat pe toți aici. Să vă demonstrez că toate aceste lucruri nu sunt doar vise. Noi n-am modificat ADN-ul, dar.. am găsit pe cineva care se potrivește perfect la ce am spus mai sus. Nu simte durerea, foamea, setea.. nu are nicio nevoie. Nu poate fi ucis, otrăvit, zgâriat, loviat, nimic! Are abilitățile perfect create pentru a fi un asasin. Super auz, super văz, viziune termală, viziune nocturnă, forță de neimaginat, super viteză și alte abilități extraordinare.. care pur și simplu, sfidează orice lege fizică a universului. Acum 2 luni am găsit un bebeluș în ocean, în timp ce echipa mea specială făcea scufundări pentru a găsi ceva, nu contează ce. Acest bebeluș stătea pe fundul oceanului, jucându-se cu o creatură de pe fundul oceanului, nu știm ce era. Acum arată de parcă ar avea 10 ani. Se pare că-și poate modifica forma fizică și de asemenea, aparent celulele sale sunt nemuritoare. Poate trăi miliarde și miliarde de ani. Este extrem de inteligent și puterile sale.. oh, Doamne! Puterile sale sunt uimitoare. Teleportare, a lui și a altor obiecte sau ființe, telechinezie, telepatie.. sunt unele dintre cele mai interesante chestii despre el. De unde vine? Cine e? Ce e? Nu știm! E imposibil să-i spargem creierul sau să-l disecăm pentru a afla ce-i cu el.. dar.. partea bună e că ne ascultă. Ne-a numit familie. Vă previn: nu prea vorbește bine engleză, dar o înțelege perfect și mai ales, nu-i plac armele.. așa că ascundeți pistoalele. Mulțumesc!

Poate vă întrebați ce a fost cu discursul de mai sus? Ei bine, să vă explic. Generalul M. Hollyngton, forțele speciale secrete, a organizat o ședință pentru a prezenta reprezentanților șefilor celor mai puternice țări, noul lor proiect sau mai bine zis, noua lor armă. 51 l-au numit.  După ce generalul își terminase discursul, în camera de ședință intrase un copil de 10 ani, slab, chel, ochi negri.. el era 51.
- Doamnelor și domnilor, el este 51. 
- Vrem o demonstrație la ce ai zis, domnule Hollyngton.
- Desigur! 51, citește-l pe domnul Yakushi. Folosește-te de cuvintele pe care le știi.
- Da, ta-ta!
51 luase loc lângă dl. Yakushi, reprezentatul forțelor speciale secrete din Japonia, îi ceru acestuia să-i dea mâna, apoi 51 îl apucase cu degetele de mijlocul palmei sale, apoi îi ceru dlui Yakushi să-l privească în ochi, pentru a face mai mult spectacol. 51 nu avea nevoie de contact fizic pentru a citi mintea cuiva. Apoi, 51 începu să spună lucruri diverse despre dl. Yakushi, despre fetele sale, despre realizările fetelor lui, despre lucruri pe care nimeni n-avea cum să știe. 
- Felicitări, 51! Ești un fiu minunat. Acum.. ești sigur că poți face ce am discutat?
- Da! 
- Foarte bine atunci! Mă bazez pe tine!
După ce dl. general îl felicită pe „fiul” său, acesta apăsă pe un buton roșu, care avea să lanseze o bombă atomică, fix spre clădirea în care ședința se desfășura. Dl. general îi spuse lui 51 că bomba va trebui oprită, înainte să ajungă la țintă. Sediul forțelor speciale secrete se afla undeva prin deșert, deci explozia nu ar fi afectat și orașul, dar.. iar fi omorât pe toți, în afară de 51. Când ceilalți participanți ai ședinței au auzit ce a făcut, nu au reacționat prea bine.
- Ești idiot? O să ne omori pe toți!
- Nu vă panicați, sunt singur că domnul general are clădirea căptușită cu un material anti-atomic, în cazul în care 51 nu reușește să oprească bomba, n-o să pățim nimic. 
- De fapt, nu-i așa. Niciun material anti-atomic, nimic. Am încredere în 51. 
Computer-ul bombei atomice anunță că mai sunt 2 minute și 25 de secunde până la impact, așa că generalul îl rugă pe 51 să-și facă treaba.
- Mă bazez pe tine, fiule!
- Iubesc, ta-ta!
- Și eu te iubesc, 51.
51 privea bomba cum se apropia de clădire, toți din sală își făceau cruce, numai generalul nu. Știa de ce e capabil 51. Computer-ul bombei anunță 15 secunde înainte de impact, dar se blocaseră la 15 secunde. 51 oprise bomba în timp. 
- Ce nai...?
- Ce nai...?
Numai asta se auzea în camera de ședință. Apoi, cât ai clipi, 51 detonă bomba. Explozia i-ar fi ucis la distanța aia, dar 51 a ameliorat-o. Explozia se apropiase la 5 metri de clădire, dar apoi dăduse înapoi și dispăru. Ciudat e că nimic nu a fost distrus în locul unde explozia a avut loc.

** VA URMA **
Sus In jos

51
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti normale-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons