Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Septembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Ecoul oaselor
18/9/2017, 8:30 pm Scris de WhiteBones

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Vânătorul
17/9/2017, 11:22 am Scris de Thammuz

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

» Fluieratu
27/7/2017, 9:38 pm Scris de Mioaaa

» Crima din subconstient – partea I
22/7/2017, 2:11 pm Scris de Un Dihor

» Legături
21/7/2017, 8:38 pm Scris de Thammuz

» Manga-uri preferate/recomandate
19/7/2017, 10:46 pm Scris de Smokye

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Crucea Neagra
Tomino's Hell
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Portofoliu Lucifer
Razbunarea
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

War of the Worlds: World under siege

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
^^\Deymon/^^
Membru
Membru

Reputatie : 1
Data de inscriere : 16/03/2016

MesajSubiect: War of the Worlds: World under siege   11/5/2016, 10:45 pm

Poate ca titlul va suna cunoscut, dar povestea este cu totul diferita chiar daca ideea a ramas aceeasi.

Anul 2048

V-ar placea sa traiti intr-o lume lipsita de griji?
Si mie , dar daca lumea asta ar fi fost complet distrusa?
V-ați pus vreodata aceasta intrebare? Daca tot ce este frumos acum ar fi acoperit de cenusa? Nu iti poti inchipuii o lume in care totul este dominat de frica , unde viata nu isi mai are nici un rost.
Dar sa trec la subiect, este mai bine.

Totul a inceput in anul 2016 , un echipaj se afla pe statia spatiala Lunaris , un crucisator imens ce avea forma rotunda si circumferinta de 36 km,acesta avea o capacitate de transport de 16.000 de persoane , sa nu mai punem la socoteala faptul ca in el puteau intra si mecanisme de lupta , acestea constand in avioane de lupta F16 , interceptoare Spartan B18 si Bombardiere Hydra Alpha Lexus(H.A.L) . In acel moment la bord se aflau 200 de oameni, printre care Comandantul Solo , lider al puscasilor marini , sergent Martines , Santinela numarul 24 Vasquez singura femeie soldat din acel batalion. Santinele erau numiti soldatii sau pe scurt erau strigati dupa numar, si santinela numarul 12 Rimer. Acestia se aflau in centrul de comanda al crucisatorului cand observa o ploaie de obiecte straine lovind pamantul din toate partile un singur obiect nu putea provoca daune majore deoarece  masura in jur de 10-12 metri , dar milioane de obiecte erau un motiv de ingrijorare.

New York-ul , un oras linistit pe langa faptul ca puteai sa vezi o urmarire ca-n filme pe strazile principale nimic rau nu se putea intampla.
Printre atatia oameni un personaj se remarca , numele sau  era Lee,un baiat de 16 ani cu par castaniu ochi caprui  si un tatuaj pe gat. El locuia intr-un apartament, ramasese din pacate fara parinti in urma unui accident , tot ce ii mai ramasese era sora lui in varsta de 12 ani  pe nume Rachell care il respecta foarte mult pe Lee deoarece el era foarte responsabil,deoarece avea 16 ani el era angajat ca si chelner la un restaurant,castiga indeajuns incat sa se intretina pe el si pe sora sa.
Intr-o zi el venise de la munca,sora lui il astepta acasa , in timp ce se schimba de hainele de lucru televizorul uitat aprins de Rachell s-a mutat brusc de pe desenele ei animate pe un canal de stiri. Ce urma sa auda l-a facut sa-i fie teama
ATENTIE CETATENI! ACESTA NU ESTE UN EXERCITIU, PUSCASII MARINI DE PE STATIA SPATIALA LUNARIS NE-AU TRIMIS INFORMATII CUM CA MULTE OBIECTE STRAINE SUNT PE CALE SA LOVEASCA LUMEA IN APROXIMATIV 6-8 ORE , IMPACTUL ESTE IMINENT.

Pun urmatoarea parte la 2-3 pareri, scuze anticipate pentru greseli!
Sus In jos
^^\Deymon/^^
Membru
Membru

Reputatie : 1
Data de inscriere : 16/03/2016

MesajSubiect: Re: War of the Worlds: World under siege   14/5/2016, 11:23 pm

La 4 ore dupa stirea de la televizor Lee era foarte ingrijorat,chestiile acelea au lovit pamantul. Cerul era plin de nori,tuna si fulgera. Lee impacheta niste haine si alte lucruri,tocmai atunci sora lui a intrat in camera.
- Lee? Lee ce se intampla ?
Lee nu a auzit-o era prea speriat, era grabit arunca hainele in rucsac cum le apuca.
- Lee, ce este cu furtuna asta?
- Asculta....este doar o schimbare de vreme nimic special.
Lee era cu o mana pe rucsac si cu una pe lanterna cand o stire a aparut la televizor.
- Hei Rachell, ia lanterna asta si dute in pivnita sa imi aduci cutia aceea argintie din sertarul din stanga te rog!
- Bine Lee,dar imi spui ce se-ntampla dupa aceea?
- Bine fie, dar grabeste-te !
Dupa ce Rachell a plecat Lee l-a sunat pe prietenul sau cel mai bun Lero.
Conversatia a durat in jur de doua minute:
Lee:- Hei amice! Sper ca esti bine....
Lero:- Da frate,ai auzit ce se intampla in lume?
Lee:- Crezi ca nu?
Intre timp la stiri au aparut urmatoarele informatii:
ATENTIE OAMENI BUNI! OBIECTELE CE AU LOVIT PAMANTUL S-AU DOVEDIT A FI OSTILE,REPET OSTILE! PIETRELE ACELEA SUNT DEFAPT CREATURI ROBOTICE URIASE,APROXIMATIV 30 DE METRI AU TREI PICIOARE SI LASERE,LASERE CE POT DEZINTEGRA ORICE,ARMATA A FOST TRIMISA SA SE MOBILIZEZE PENTRU MASURI DE URGENTA.
Lee:-Omule ai auzit?
Lero:- Da frate am auzit perfect.
Lee:- Asculta poti lua masina si sa vii la mine? Trebuie sa plecam!
Lero:- Rachell stie?
Lee:- Nu,nu vreau sa o sperii!.
Lee a inchis telefonul si a continuat sa stranga lucrurile,in acel moment Rachell a intrat in camera cu cutia.
:- Lee uite cutia ! Ce faci cu ea?
Lee din nou nu a raspuns, si-a scos lantisorul de la gat care avea forma unei cheite de aur,Lee a smuls lantisorul de la gat si a deschis cutia
Rachell:- Lee ce se intampla?
Lee a luat din cutie un pistol colt si cateva gloante
:- Lee ma sperii! Lee ce se intampla? Spune-mi te rog!
Rachell a inceput in acel moment sa planga findca era speriata si nu intelegea nimic.
Lee:- Asculta scumpo,orice se intampla vreau sa stii ca totul e bine!
Rachell:- Multumesc Lee!

Va urma....
Sus In jos
Ana-Maria
Critic
Critic

Reputatie : 12
Data de inscriere : 30/12/2015

MesajSubiect: Re: War of the Worlds: World under siege   17/9/2016, 1:25 pm

Pentru început, scrii mai bine decât alţii. Totuşi, fii ceva mai atent la semnele de punctuaţie şi încearcă să nu grabeşti actiunea. În a doua parte ai cam făcut asta. Ai grijă, de asemenea, la cratimă şi la alte greşeli. Succes în continuare!

And all I want is your embrace... Am I asking too much?"
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: War of the Worlds: World under siege   

Sus In jos

War of the Worlds: World under siege
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons